Name

ola kozminska&marta noworyta

About

Muszka Plujka i Żuczek Gnojarek po raz pierwszy objawili się jednemu z członków Okolicznościowo-Rozrywkowego Syndykatu Wały Jagiellońskie – Rudiemu Shubertowi, a ten uwiecznił ich życiorys w piosence, która jednak nie trafiła na żadną z trzech płyt Wałów. Po zaniku działalności grupy, nasi bohaterowie pojawiali się jeszcze na studenckich ogniskach, aż pewnie razem z nimi znikliby na dobre. Na szczęście udało się nam z nimi spotkać – i nabrali kształtów.

Styl Muszki i Żuczka został doceniony i zauważony. Pierwszym sukcesem było zwycięstwo w konkursie na wystawę prac w Art Katedrze podczas SLOT Art Festiwal w Lubiążu w 2008 r. Tam poznało ich kilka tysięcy uczestników festiwalu, a niektórzy zamówili nawet ręcznie malowane koszulki, torby i obrazki z przygodami owadziej pary. Wówczas powstało również całe mnóstwo fanartów i pomysłów na nowe odcinki.

Kolejnym miłym wydarzeniem było niespodziewane zaproszenie na festiwal TOTU odbywający się w sierpniu 2009 r. w Staszowie. Grono przyjaciół MPiŻG oraz właścicieli koszulek z ich podobiznami znowu się powiększyło.

W planach jest już kolejna wystawa – podczas SLOT Festu 5-6 listopada 2010 w Krakowie.

Nowe odcinki z wzorową nieregularnością na stronie www.mpizg.blo.pl Tam również możliwość zamówienia ręcznie malowanych gadżetów, pobrania mpiżgowej czcionki i banneru.